کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته

اثر کامیلو خوسه سلا از انتشارات ماهی - مترجم: فرهاد غبرایی-اگزیستانسیالیسم

خانواده پاسکال دوارت، داستان پاسکال دوارت، یک دهقان اسپانیایی است که در دنیای بی رحمانه فقر، نفرت و تخریب متولد شده است - همانطور که از سلول زندان او گفته شده است، جایی که او منتظر اعدام برای قتل هایی است که در طول عمر خود مرتکب شده است.

به رغم تحقق وحشتناک و بی رحمانه اش، پاسکول یک حس کودکانه از جهان را حفظ می کند و تمایل دارد تا درک ضربه های سرنوشتی که او را به راه خونینش هدایت می کند.

در ابتدا در همان سالی که کامووس غریبه که مقایسه شده است - خانواده پوسوال دوارت به کارهای کورسیو مالاپارت و لوئیس فردیناند سلین نزدیک تر است.


خرید کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته
جستجوی کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته در گودریدز

معرفی کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته از نگاه کاربران
بدون شک کامیلو خوسه سلا از نویسندگان تاثیرگذار بعد از جنگ داخلی اسپانیا است و سبک روایت کردن مخصوص به خود را دارد، بنظر میرسد جنس انسان را خوب میشناسد. در رمان @خانواده ی پاسکوآل دوآرته@ هراس، خشونت و احساس گناه را روانکاوی میکند، ترس را درفضایی با خشونت حماسی و صحنه هایی که بوی مرگ میدهند، نیمه تاریک خالی از هرچه احساس و خوفی در زیر پوست داستان.عذاب قاتل.طنزی بی معنا و تلخ.با بوی لاشه های دم کرده ی مزرعه به تصویر میکشد. من خانواده ی پاسکوآل دوآرته رایک نفس تا آخر خواندم و نکته ی عذاب آور برایم این بود که در اغلب اوقات با پاسکوآل همذات پنداری میکردم و سیاهی ها و نفرت هایش را میفهمیدم و فکر میکنم اگر من هم بجای پاسکوآل بودم همه ی گناه هایی که مرتکب شد را انجام میدادم من این کتاب را در کتابخانه ام در کنار کتاب بیگانه ی آلبرکامو .و بوف کور هدایت گذاشته ام

مشاهده لینک اصلی
شباهت زیاد فضا به پدرو پارامو بدجوری ذهنمو تو یه حالت شناور و سیال بین این دو کار قرار میده . اما یه چیز کوچولو به ذهنم رسید ، این که ادبیات داستانی امریکای جنوبی یا به بیان دیگه اسپانیولی خیلی منطقی رشد کرد ، البته منظورم تا زمان مارکز هست ، اگه خوب نیگا کنی می بینی یه کارای مث پدرو پاذامو و خانواده ی ... خیلی طبیعیه که بتونن مقدمه ای واسه به وجود اومدن صد سال تنهایی بشن ، یه جور پیوند ندیدنی همه ی اینا رو به هم متصل می کنه ، یادمه توی مقدمه ی داستان های امریکای جنوبی ، عبدالله کوقری خیلی در این مورد توضیح داده بود ، حتی یکی دو تا کار توی اون کتاب -با اون ترجمه ی خیلی خوب :-) - بود که مستقیما از متون مقدس و کهن قوم آزتک گرفته شده بود . جذابیت نهان نوع زندگی و لایف استایل اسپانیولی - امریکای جنوبی ، یه نوع شهوت خیلی خاص تو وجود افرادی مثل ما که خیلی از اون دنیا فاصله داریم ایجاد میکنه . حتی بعضی اوقات آدم دلش می خواد تجربش کنه ! اما به واقع این توصیفیه از سیاهترین نوع زندگی که یه
دم کی تونه داشته باشه .
صحنه ی انتهایی داستان ، اونجایی که پاسکوال مادرشو میکشه ، بی شباهت به صحنه های دنیای داستایوسکی نیست ، یه جورایی انگار راسکولنیکفه که برای نجات بشریت داره آدم می کشه ! یه نوع رستگاری همراه با جنایت و یه نوع حالت خیلی بد ، مث زمانی که اودیپ می فهمه با مادرش خوابیده ... می خوام یگم یه چیز خیلی خاص تو این کار هست که اونو به یه شاهکار بدل می کنه ... شاید یه «آن» ...

مشاهده لینک اصلی
پاسکال دوارکت قاتل؟ مرد خون؟ حتی مرگ؟ در ابتدا فکر نمیکردم بتوانم از طریق این کتاب بخوانم، اما به دلایل غیر از آنهایی که واقع بینانه بودند. نه این واقعیت است که آن عناصر سنگین و یا ضعیف است، اما توصیف رئالیسم کلاسیک. با این حال، من رفتم زیرا سبک سلا مهیج است. کلمات پاسکال به سرعت در حال حرکت بود، و صدای او با انفجار قوی خود از ذهن او، به طور مداوم بر دیوارهایش نفوذ کرد. سبک که در آن کتیبه ها ساخته شده است به طور کامل به کمک روایت می شود، و آن را به یک جریان کوهی است که به راحتی به سمت خانه می رود. در غیر این صورت، EA ™ می توان گفت که یکی از کتاب های\u003e مقامات که lanternă برای ما خارج luminează است، ذهن این مردم از دست داده\u003e و برای که وزارت معارف ™ Tenir تبدیل شدن به آنچه که هستند، بدون در نظر گرفتن رائی\u003e بخش که ما در میانه زمانی که پرونده ها را می خوانیم قرار داده ایم.

مشاهده لینک اصلی
من عصبانی نیستم، و من آن را دوست نداشتم. اگر برای مسابقه نبود، فکر می کردم هرگز آن را لمس نکرده بودم.

مشاهده لینک اصلی
30

مشاهده لینک اصلی
خانواده پاسکوال دوآرته رمان که یک نویسنده خاص، اسپانیایی کامیلو Josà © Cela تحمیل شده است. چرا این خاص است؟ از آنجا که تنها 26، موفق به از طریق یک رمان به خوبی نوشته شده impună باشد، به خوبی تسلط، هر دو ¢ تی بافت است که ¢ تی و زبان. اگر چه اولین نسخه £ یعنی apărută در سال 1942 موفقیت فوری حال، نسخه های دوم £ £ یعنی مداخله ممنوع بود توسط کلیسای کاتولیک گذاشته محجبه. زبان شخصیت بی اخلاقی ناخالص گرفتار در کتاب کثیف، ناگهان ¢ تنها چند استدلال که احتمالا این تصمیم بودند، تصمیم نیست miră، totuÅŸi، برای، در سال 1942، در جنگ تمام در هرج و مرج، جت ¢ کلیسای ntul، چه کاتولیک ortodoxă و یا به سختی به چالش کشیده شود. این بدان معنی نیست که در زمان آرامش کمی بیشتر، آن را محاکمه نشده است، با موفقیت برابر، اجازه دهید که اراده impună £ îşi به در مناسبت های مختلف £ کتاب سر در گم و autori.ÃŽn و خانواده اش پاسکوال دوآرته گفت â € \"از دیدگاه شخصیت اصلی، که بر توجه داشته باشید نثر realistă â €\" مصیبت با عبور یک مرد ساده، یک اسپانیایی ăran £ A. همه چیز در هزینه یک سرنوشت بی میل است. متولد într یک خانواده denaturată، پاسکوال دوآرته هیچ شانسی در زندگی سلام £ ă مه، با وجود تلاش های خود. از این رو وجود عطر و طعم درام protagonistului.NotaÅ £ £ ialist در طول încarcerării نوشته شده در آن را گذاشته پاسکوال دوآرته،، من با remarcă تعجب آور آغاز یک شخصیت از سادگی پاسکوال، که در آن blamată £ ACA بخش oarbă و سرنوشت غیر قابل فسخ در انسان، £ عمل ACA که، در پایان، بازی împrejurărilor، perverteÅŸte umană طبیعت: â € خدا، آقا، بد نیست، اگر چه نه من هیچ دلیلی وجود نخواهد داشت پوست AceeaÅŸi و فانی که ما TOA £ ¢ هنگامی که ما هنگام تولد و در عین حال، در سرنوشت creÅŸtem măsură دلخوشیها در ما تنوع parcă ما ceară و ما در căi مختلف aceluiaÅŸi ¢ جلب rÅŸit مرگ مقدس. مردم porunceÅŸte cărora به راه رفتن در جاده ها وجود و گل مردم cărora هستند comandă اجازه دهید جاده tragă و cactuÅŸilor mărăcinilor. اولین نگاه senină عطر و طعم از شادی خود لذت می برد و لبخند زد îi ¢ د با چهره بی گناه؛ آن urmă به دلیل خشونت آمیز و سر ¢ mpiei îşi ridează încruntată خورشید که به dihăniile ظاهر رنج می برند. هیچ کس ÅŸtergeâ € وجود دارد در مقابل بزرگ به £ între cărnurile با سرخاب و آرایش و ادکلن و împodobi آنها را با خالکوبی، پس از آن، می توانید. این اعتراف aforistică ​​پاسکوال دکا در تلاش است pregătească ¢ تی اجازه بدهید خواننده آمده است، اما اجازه دهید و-ACA و £ توجیه اقدامات جنایی نیست. (کرونیکل ادامه کنید: http: //www.bookaholic.ro/fatalitate-s ...)

مشاهده لینک اصلی
هیچ کس متولد نمی شود که یک مرد خشن باشد. بیشتر در انتها: هیچکس یک جنایتکار نیست. bienpensantes fachos برای کاهش همه چیز را به یک جنگ \"ما در برابر ellosÂ\" (در شیلی، VGR. است، در گریزی مشمئز کننده به Flaites آشکار به عنوان اگر آنها بیماران مریخ ایدز به جای مردم بودند) به وضوح این رمان را نمی خواند، یا نه آنها فهمیدند این را می گویم چون من فکر می کنم آنچه قابل نجات ترین از متن، از نقطه نظر performático این است که آن را نشان می دهد که افراد خطرناک و ضد اجتماعی در نظر گرفته، محصول یک فرهنگ است که بازتولید ستم در شیوه های مختلف (در همه اشاره به گالیم © نرو و توزیع ثروت، که تسلط محور به تصویر کشیده در رمان) .Pascual دوآرته ما در این، خاطرات خود، یک حساب کاربری اول شخص صادق جایی که او به بررسی مسائل و روش حوادث در زندگی شما مهم، از طریق رابطه دقیقی که ما می توانیم با او © L، به رغم پستی بزرگ خود همدردی می کنند. پاسکوال rufián، یک بدبختی misógino است، در نهایت، یک کپی از بدترین خانواده ± است، اما در پشت تمام وحشت خود را یک انسان که حقوق نقض شده بود، همیشه، که در یک محیط بزرگ شده است که او ± ³ خشونت می آموزد به عنوان یک ابزار برای عملکرد در زندگی، و او می آموزد ± ³ نیز © سدیم تصور زنان به عنوان دشمن خود. (خوشبختانه این داستان، داستان تخیلی است â € \"چه قابل تحمل € lecturaâ باعث می شود\" اما فراموش نکنید که است که کاملا واقع گرایانه) .این ساختار سند، سبک espaà ± olÃsimo، احادیث، نحو پیچیده، گفت و گو زمانی که تمام جنبه های رمان که، علاوه بر محتوا، تا حد زیادی به من شیفته وجود دارد، اما شما تا به حال به هر چند دقیقه به diccionario.Me با یک لبخند بر روی صورت خود دانستن است که Cela نوبل اهدا شد برگ سال تولد من (I.e.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته


 کتاب کین
 کتاب کودکی یک رئیس
 کتاب ناطور دشت
 کتاب مرگی بسیار آرام
 کتاب فرهنگ اگزیستانسیالیسم
 کتاب روان درمانی اگزیستانسیال