کتاب خیره به خورشید نگریستن

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات قطره - مترجم: اورانوس قطبی نژاد آسمانی-اگزیستانسیالیسم

Written in Irv Yaloms inimitable story-telling style, Staring at the Sun is a profoundly encouraging approach to the universal issue of mortality. In this magisterial opus, capping a lifetime of work and personal experience, Dr. Yalom helps us recognize that the fear of death is at the heart of much of our anxiety. Such recognition is often catalyzed by an awakening experience--a dream, or loss (the death of a loved one, divorce, loss of a job or home), illness, trauma, or aging. Once we confront our own mortality, Dr. Yalom writes, we are inspired to rearrange our priorities, communicate more deeply with those we love, appreciate more keenly the beauty of life, and increase our willingness to take the risks necessary for personal fulfillment.


خرید کتاب خیره به خورشید نگریستن
جستجوی کتاب خیره به خورشید نگریستن در گودریدز

معرفی کتاب خیره به خورشید نگریستن از نگاه کاربران
یک کتاب غیر معمول و جالب مشکل این است که شاید آن را تلاش کند تا بیش از دو صد صفحه را انجام دهد - داستان یک زن که 100 ساله زندگی می کند، یک رمان کمیک موثر باشد و مسائل اصلی فلسفی وجود انسان را حل کند. بارنز تا حدودی در هر یک از این موارد موفق است، اما نتیجه منحصر به فرد نیست. داستان بسیار زیاد نیست، واقعا وجود دارد، و آن چیزی است که دخترانه از شخصیت مرکزی Jean Serjant شکل گرفته است. ارزش آن را به یاد دو کاراکتر قبلی - عمو لسلی و تامی Prosser از آنچه که به نظر می رسد فقط داستان داستان اولین بار دور بعد می آید تا بعد به عنوان موضوع اصلی این کتاب است. من واقعا برای چیزی مانند نیمه اول این کتاب توجه نکردم. به نظر میرسید بارنز فقط درباره زندگی یک خانم شایسته، اما تا حدودی کسل کننده بود. طنز من را بیدار کرد. صحنه در دفتر زنان متاهل به طور قابل توجهی خنده دار است، به طوری که به اندازه کمتر، جینز سفر به چین و رابطه او با راشل، دوست دختر پسرش، گرگوری است. اما پس از تمیز کردنpalate، @ کتاب بسیار جدی است، به طرز شگفت انگیزی قابل دستیابی است. زندگی خوب است، و چگونه می دانید اگر شما یکی از آنها هستید؟ شجاعت چیست؟ مرگ خوب چیست؟ آیا مرگ مطلق است؟ آیا خدا وجود دارد؟ با توجه به عدم وجود معنا در زندگی، خودکشی قابل قبول است؟ آن بسیار جاه طلبانه است، اما بارنز به میزان بیشتر یا کمتر پاسخ همه این است. به نظر من، بارنز مانند یک existentialist با حس شوخ طبعی می آید (فرض بر این است که oxymoron نیست). هنگامی که گرگوری به جاز گوش می دهد، من از پایان SartresLa Nausee @ برای مثال یادآور شدم. به معنی واقعی این است که چه چیزی را انتخاب کنیم تا به یک لحظه زندگی اختصاص دهیم، زیرا هیچ حقیق کلی وجود ندارد که ما بتوانیم آن را بسازیم. اما به نوعی امیدوارتر و خوش بینانه تر است، به طوری که به نویسندگان نگاه کرد که نزدیک به پنجاه یا شصت سال پیش به موضوع رسیدند. همانطور که جین می گوید، ما می توانیم همه جادو را انجام دهیم @ و بعدها ادعا می کند که هر یک از ما یک روح دارند - هسته معجزه آسایی فردیت. @ از آنجایی که اکثر مردم هیچ کاری انجام نداده اند ... اکثر زندگی غیر فعال است، @ courage به سادگی در حال حرکت در جهت یکی را انتخاب کنید. بارنز پتانسیل سفرهای زندگی را در داستان جینز به شدت محدود می کند: @ اگر او تا به حال خرد به دست نیاورده بود، [او] حداقل از حماقت نادیده گرفته بود. شاید این بیشترین چیزی است که ما می توانیم برای آن امید داشته باشیم، اما به نحوی که بارنز آن را توصیف می کند، شاید کافی است. زندگی جین، بدون درام واقعی و یا دستاورد سنتی، به نوعی به عنوان تحقق می یابد، و صلح با خود و توانایی انجام دادن آنچه که تصمیم می گیرد، باید کافی باشد. در پایان کتاب، به نظر می رسید بسیار، به من. برنز نویسنده فوق العاده است. او واقعا می تواند یک عبارت را تبدیل کند، و حس شوخ طبعی او با فرکانس لذت بخش بالا می آید. این کتاب کمی عجیب و غریب و بی نظیر است، و بخش سوم بخش بزرگی از فلسفه به عنوان یک شگفتی می آید. اما این باعث می شود که شما فکر می کنید، باعث می شود شما خنده بگیرید و باعث می شود که شما در مورد درست و نادرست فکر کنید. کتابی که این کار را برای آن انجام می دهد.

مشاهده لینک اصلی
در حال حاضر در دهه نود، ژان سرباز در زندگی او بازتاب می کند. خواننده در مورد خاطرات اولش درباره دوستی دوران کودکی اش با یوهان لسلی مورد علاقه اش یاد می گیرد. او 17 ساله است وقتی آغاز جنگ جهانی دوم است. او در جهان در سر او زندگی می کند؛ بسیاری از زندگی وجود دارد که به او حساس نیست. لحظات مهم دوران کودکی او فیلترهایی است که او برای مشاهده زندگی استفاده می کند. گروهبان Prosser در طول جنگ با خانواده جینز حرکت می کند؛ خلبان زمین لرزه خیز است. ژان ازدواج می کند و فرزند دارد، در نهایت به جهان سفر می کند و خود را با انقلاب جنسی می کند. به سختی توضیح می دهد که چرا این کتاب را دوست داشتم. از آنجا که ژان چنین شخصیتی محتاطی است؟ من به طور مداوم خودم را برای نوشتن نقل قول از کتاب یافتم، یا به شخص دیگری در مورد آنها بگویم. این نوع کتاب است که پس از اتمام آن شما می توانید به یک صفحه تصادفی باز کنید و یک صحنه کامل را پیدا کنید، لحظه ای کامل که اعتقاد نداشته باشید که در ذهنتان ثابت نشده است. ** هشدار اسپویلر ** ژان یک زن است هر مرد. او سعی می کند دریابید که زندگی چیست و جای او در آن است. در ابتدا او سعی می کند از اسکریپت عمومی پیروی کند: ما متولد، رشد می کنیم، ازدواج می کنیم، ما بچه داریم، بچه ها را بالا می بریم، ما رشد می کنیم، ما می میریم. او نمی ترسد، زیرا او همیشه می داند که او بهترین کارهایی را که می تواند انجام دهد و به نظر می رسد و نمی بیند که او خیلی متفاوت از هر کس دیگری است. مانند دیگر دختران، او ازدواج خود را با همسرش می خواست؛ او فکر کرد که او و مایکل به طور دقیق یکدیگر را می دانند - که دو نفر تبدیل به یکی می شوند. این کتاب به این ترتیب ایده شجاعت را مطرح می کند که شجاعانه نه تنها برای مردان در جنگ نیست. شجاعت می تواند همسر خود را هنگام بارداری 7 ماهه ترک کند. شجاعت می تواند با یک شریک سوء استفاده کند. ورود نوزاد، جین را به زندگی دومش لقب داد، و این زندگی دوم در مورد درست بودن خودش بود. او متوقف شد احساس نیاز به عذر خواهی به جهان است. به معنای آن است که @ ناخن بیش از حد استوار از زندگی @ است؟

مشاهده لینک اصلی
در اینجا یک جمله از انتهای این رمان فلسفی رومینگ، توصیف یک پرواز گرفته شده در غروب خورشید: \"انگشتان گسترده ای از ابر در سراسر افق کشیده شده است، و خورشید در حال عقب کردن از پشت آنها است. چندین بار آن را به نظر روشن تبدیل شد و دوباره ناپدید شد، مانند یک سکه جوایز جوایز به آرامی از طریق knuckles.â € هر عکس چیزی از چیزی که پیش از این در زندگی صد سالگی ژان سرژانت رفته است: چهار انگشت ابر یادآور خلبان WW2 تامی Prosser، که از طریق انگشتان خود را نگاه کرد زمانی که او نیاز به نگاه خیره به طور مستقیم در خورشید؛ سکه جوایز جوایز به ترفندهای که عمو لسلی در دوران کودکی اش بازی می کند؛ انگشتان دست ما را به عقب برگردانده و به همین ترتیب 40 صفحه را به زانو می برند. ژان می گوید که انگشتان سالخورده اش مانند قطعات کوتاه طناب رشته ای با فندق بود. در قسمت بالا، قسمت کل بازخوانی ناقص صحنه ای است که رمان را باز می کند، زمانی که تامی Prosser شاهد معجزه عادی دو برابر شدن خورشید است. این همان طوری است که رمانهای جولیان بارنز کار می کنند: با تجمع مداوم معنا، به طوری که هر جمله شروع به تکرار می کند. این که چگونه این کتاب را به سطوح زندگی نزدیک می شود، تقریبا سی سال بعد نوشته شده است. هر دو به سه قسمت مجزا تقسیم می شوند و هر دو از پرواز (یا دقیق تر، ارتفاع) برای بحث در مورد تجربه زندگی و ماهیت مرگ استفاده می کنند. هر دو تقاضا خواندن نزدیک، و هر دو با استفاده از عبارات مختصر و متفکرانه که سزاوار به قرار زیر است.

مشاهده لینک اصلی
نویسنده تلاش می کند که یک کار پیچیده و پیچیده باشد که تلاش می کند مسائل مهم سیاسی، انسانی و وجودی را در داستان ساده ژان سرژانت از دوران کودکی اش در دهه 1920 به لحظات نهایی خود در سال 2020 بسط دهد. من این کتاب را کمی بلندپروازانه یافتم و با اشاره به استعاری بیشماری پراکنده شدم. با این حال، این یک نظر فلسفی نسبتا جالب در مورد زندگی مدرن است، به خوبی به سه بخش به عنوان گذشته (در سراسر WW2)، حال (این کتاب در سال 1986 نوشته شده است) و آینده (2020s). البته، دو بخش اول، احساس کاملا متفاوت از احساس تقریبا علمی تخیلی سوم است. اما این انتظار می رود که دو معامله اول با حكمت / حوادث / مفاهیم شناخته شده باشد در حالی كه سومین قضیه یكی از معانی (و به نظر می رسد ضعیف تر از آن است كه تا سال 2020 تاكنون در آینده نباشد). مسائل اساسی که انسان را برای همیشه در معرض دوری قرار می دهند، @ چه چیزی ارزش زندگی را به ارمغان می آورد؟ @ @ چه ماهیت خداست؟ @، @ چه چیزی در مورد مرگ بسیار ترسناک است؟ @ در حالی که ژان خودش می تواند به سوالات در مورد مرگ، دین و خودکشی پاسخ دهد مطمئنا، خواننده از نظر جهان عالم غم انگیز و نه نامعلوم است. خوب، فکر تحریک خواندن.

مشاهده لینک اصلی
این نسخه از این نسخه با بررسی های مشتاق است که من تلاش می کنم برای تایید. این کتاب به طور قطعی در کابین خلبان هواپیمای WW2 با تصاویری از کانال انگلیسی آغاز می شود. ما به دنبال کشف جوانان قهرمان ما، ژان، یک زن با تحصیلات و پناهگاه، رابطه او با عموی لسلی و رفتار و سرکوب سرکوب شده و ازدواج است. ما به سن متوسط ​​خود، او زندگی خود را با پسرش، و کشف ناگهانی سفر خود را. بخش آخر به طور ظاهری با سن خود رفتار می کند. در آینده ای نزدیک (و در آینده نزدیک) قرار می گیرید، غافلگیر کننده نیست، و در هر صورت وسیله ای برای بحث های الهیاتی است. این داستان برای من کار نمی کند. جهش ها از یک دوره در زندگی جین زندگی به دیگری موفق به متقاعد کردن، و بخش سوم به سادگی عجیب و غریب بود. چشم انداز فوق العاده ای از فرمان های کلمات بارنز وجود دارد: اماکن بازار - نوعی مکان با یک گاراژ اتوبوس، اما هیچ کلیسای جامع. ابرهای شبانه منجمد بر روی ماشین ....... بدون وجود، چشمک می زند از تصاویر بزرگ و زبان، این یک کتاب بود که من خوشحالم به پایان رسید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خیره به خورشید نگریستن


 کتاب مجموعه آثار آلبر کامو
 کتاب زیبایی شناسی
 کتاب کلمات
 کتاب خیره به خورشید نگریستن
 کتاب نقب
 کتاب مگس ها