کتاب دروغ گویی روی مبل

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات قطره - مترجم: بهاره نوبهار-اگزیستانسیالیسم

نويسنده‌‌ی خلق‌شدگان يک روز و وقتی نيچه گريست، اثری پرکشش از ارتباط بين سه روان‌درمان‌گر با بيماران‌شان آفريده است. سيمور درمان‌گری است که در ارتباط با بيمار، بيشتر اوقات، قواعد اخلاقی را ناديده می‌گيرد. مارشال، که درگير رفتارهای وسواسی فکری ـ عملی خويش است، به خاطر نقشی که پول، در ارتباط با بيماران برايش بازی می‌کند به دردسر می‌افتد. و آخرين نفر، ارنست است. او به خاطر تمايل خالصانه‌اش به کمک کردن و اعتقاد صادقانه‌اش به روان‌درمانی، رويکردی کاملاً جديد برای درمان می‌آفرينـد ـ رابطه‌ای کاملاً صادقانه و صريح با بيمار... دروغ‌گويی روی مبل ضمن مواجه کردن خوانندگان با دروغ‌های بسياری که گه‌ گاه روی مبل روان‌درمان‌گر زده می‌شود، به آن‌ها چشم‌اندازی وسوسه‌انگيز و تا حدی غير قابل باور از طرز فکر درمان‌گر در جلسات درمان‌شان ارائه می‌دهد.


خرید کتاب دروغ گویی روی مبل
جستجوی کتاب دروغ گویی روی مبل در گودریدز

معرفی کتاب دروغ گویی روی مبل از نگاه کاربران
@Irvin

‘Forget that crap about the patient not being ready for therapy! It’s the therapy that’s not ready for the patient. But you have to be bold and creative enough to fashion a new therapy for each patient.
این چرندیاتی که میگه بیمار برای درمان آماده نیست رو فراموش کن! این درمانه که برای بیمار آماده نیست. و تو باید آنقدر شجاع و خلاق باشی که یک راه درمانی جدید و متفاوتی رو برای هر بیمار داشته باشی.
بخشی از متن کتاب-


@description@...........................

تم اصلی داستان در کل کتاب به رابطه ی درمانی بین بیمار و درمانگر می پردازد. مشکلاتی که در روند درمانی ایجاد شده و گاها درمانگر به بیمار خود و یا بلعکس وابسته میشود.
نویسنده دراین کتاب تاکید بیشتری بر این میکند که میتوانهر رابطه ای را به عنوان یک رابطه ی درمانی درنظر گرفت. این ارتباط متقابل انسان ها میتواند آن هارا به یک درمانگر تبدیل کند. تمامی شخصیت های کتاب با همدیگر انتقال های متقابلی را رد و بدل میکنند؛ انتقال از بیمار به درمانگر و از درمانگر به بیمار.
در ابتدای کتاب که گفت و گویی است بین دکتر تراتر،درمانگری که در حقیقت به یکی از بیمارانش خیانت کرده و با او ارتباط واقعی داشته است و دکتر لَش. این گفت و گو باعث میشود تا دکتر لَش به فکر برقرار کردن یک ارتباطی واقعی با یکی از بیمارانش بی افتد.
حرفی که دکتر تراتر میزد این بود که تکنیک درمانی او بی تکنیک بودنش است... و تنها اگر بخواهید با شخصی ارتباط برقرار کنید باید با او صادق باشید. دکتر ارنست نیز همین رویه را با یکی از بیمارانش به نام کارل پی گرفت. تا جایی که رابطه ی بینشان بسیار پیچیده شد. رابطه ای که بر اساس گفت و گویی دو طرفه، احساسی و بر پایه و اساس اعتماد کردن بود.
خیلی از تم هایی که یالوم در این کتابش به کار گرفته است به نحوی شبیه کتاب دیگر همان @وقتی نیچه گریه کرد@ می باشد. با اعتماد و وابستگی متقابل است که یک درمانگر میتواند بیمار خود را به راحتی درمان کند. اما درمانگر است که باید مراقب حد و حدود های خود نیز باشد و مرز های خودش را از قبل برای بیمار مشخص کند.

هرچند که کتاب در قالب رمان نوشته شده است اما بنظر من باید خواننده پیش زمینه ای از اطلاعات روانشناسی داشته باشد تا بتواند مفاهیم و بن داستان را دریافت کند.
مفاهیمی چون: انتقال ، دفاع ها ، مقاومت ،و.. که بسیار در جای جای این کتاب به چشم میخورد.

ترجمه ی کتاب ازجناب حسین کاظمی یزدی ترجمه ای تقریبا مناسب بود.. ترجمه کردن چنین کتابهایی نیز سختی های خودش را یقینا دارد.
اما به شخصه نثر خود اروین یالوم را نپسندیدم و طرح جلد کتاب برایم بسیار دوست داشتنی تر بود . :دی
مشاهده لینک اصلی
کرول گفت : پدربزرگِ من در ناپل متولد شد . چیز زیادی ازش یادم نمیاد ، جز اینکه شطرنج بازی کردن رو بهم یاد داد . هر بار که بازیمون تموم می شد و مهره ها رو توی جعبه اش می زاشتیم ، یه چیز بهم می گفت ، هنوز صدای آرومش توی گوشمه : @ می بینی کرول ! زندگی مثل شطرنجه ؛ وقتی بازی تموم می شه ، همه مهره ها – پیاده ها ، شاه ها و وزیرها _ همه به یک جعبه بر میگردن.
@ این می تونه درس خوبی برای تو هم باشه مارشال ، بهش فکر کن ؛ بعد ازتموم شدن بازی ، پیاده ها ، شاه ها و وزیرها همه به یک جعبه برمی گردن ..

مشاهده لینک اصلی
گاهی اوقات سرنوشت ما را در موقعیت هایی قرار می دهد که درست است اشتباه است. @

مشاهده لینک اصلی
دروغ گفتن بر روی نیمکت یک împletire £ curioasă به تجربه شور حرفه ای خود را برای نوشتن، آروین د. یالوم به عنوان یک دکتر در روانپزشکی و نویسنده آثار متعدد £ specialitate.MulÅ و از ما که در آستانه PA ¢ nă گذشت پیش یک کابینه روان درمانی، من تحت تصور غلط است که رابطه بین بیمار و درمانگر با صداقت و شفافیت مشخص می شود. در واقع، این درست است. اما در واقعیت چیزها متفاوت هستند. پا ¢ اجازه nă نهفته در خواندن نیمکت من گردن به عنوان ndit ¢ ¢ T بسیار که در ذهن درمانگر پس از آن که زمانی که بیمار ¢ confesează و ¢ تی محدودیت به عنوان شکننده و وسوسه انگیز اعمال شده توسط etică.Aflăm است داستان سیمور تروتر، روانشناسی که یک رابطه پایدار lungă £ یعنی صمیمی با یکی از بیماران او بود، توجیه £ ¢ وقتی که رابطه از علاقه شدید خود را درمان £ او را به صدمه به خود و بی بندوباری. کسی که درمانگر است یکی از قهرمانان، ارنست لش، یک روانشناس حرفه ای با اصول حرفه ای جامد و سالم است. او در دادرسی از سوی حساب سمیر، معتقد است که نگرانی خود را نسبت به درمان خود دارد. با این حال، او همچنین پیشنهاد می کند تکنیک درمان غیر متعارفی را تجربه کند که صمیمی تر از حد معمول است. تلاش برای این آزمایش با کارول لفتمن، بیمارانی بود که می خواستند میل خود را درمان کنند. جاستین سوپرمن، درخواست برای کسی که به خاطر تصمیم خود از طلاق شوهرش، گناهکار است. این در ارنست بیمار است. هدف کارول این بود که از ارنست برای تخریب کار خود استفاده کند. یالم از وسوسه ها و تنش های جنسی است که ممکن است در رابطه بیمار درمانگر به وجود آید. ارنست، اگر چه بیوه، به تنهایی و بسیار وسوسه pice اجازه £ بازی اغوا کننده که در آن کارول îl نگاهی منجر reuÅŸeÅŸte فرض کنید S £ ÅŸedinÅ مختصات مراقبت از آنها. به طوری که بیمار răzbunătoare îşi به تدریج destăinui تروماها که هنوز در دوران نوجوانی مشخص شده £ ă، تبدیل شدن به یک بیمار veritabil.Pe از سوی دیگر، ما باید مارشال îl Streider، E ™ درمانگر و سرپرست که محکومیت آنها به طور مکرر توسط یک پنهان مخفی در بیمار چالش برانگیز است. روش مارشال در رابطه با همه چیز است که شامل روش روابط روانکاوی E ™ I\u003e طول می کشد بیمار درمانگر است دکا rigidă بیشتر ¢ تی که از ارنست E ™ ثانیه تاکید بسیار تلفظ نمی\u003e در صحت È درمانها. آنچه به نظر من جذاب بود، قسمتهای درونی است. در زمان درمان، پزشکان دینامیک خود را از افکار، بسیاری از آنها نامناسب است. درمانگر اغلب می تواند احساسات تحریک، آزاردهنده، تحریک شده و یا حتی متاثر از بیمار را احساس کند. البته، البته، آنها نمیتوانند آنها را تحریک کنند. HTTP: //substraturi.ro/irvin-d-yalom-m ...

مشاهده لینک اصلی
این داستان درباره حسادت، حرص و طمع، انتقام و اقداماتی است که مردم به خاطر آن احساسات می گیرند. این کتاب به من یادآوری می کند که از آتش سوزی غرور است. بازیگران گسترده ای از شخصیت های درونی دارند که هر کدام به نفع خود عمل می کنند. برخلاف Bonfire of Vanities، بیشتر این شخصیت ها در جریان داستان رشد می کنند.

مشاهده لینک اصلی
ناامیدی به طور کلی این چهارم از داستان های Yaloms من بود، ششم از جمله دانشکده خود و قطعا آن پایین بسته. برخی از لحظات بازنشستگی (او مطمئنا می تواند فرآیند درمان را خوب بخواند و من چندین عبارتی را مشخص کردیم که به طور موثر و زیبایی روش های درمانی خاصی را توصیف می کنند) اما در مجموع من خودم را از طریق بسیاری از خاک و مات غرق کردم تا به آنچه ارزشمند بود رسیدم . تعداد زیادی از توصیف جنسیت صریح از فانتزی بیمار (و بعضی اوقات درمانگر) و (کاملا متاسفانه)، یک مقدار هیجان انگیز رفتار جنسی بین بیماران و درمانگرهای آنها (خجالتی و غلط). در حالی که متوجه شدم این اتفاق می افتد، احساس می کنم همانطور که در این کتاب در مورد آن صحبت شده بود، آن را به نظر می رسد شایع تر از آن است (من امیدوارم!). حداقل یک نمونه از یک درمانگر وجود دارد که حاضر به سرایت به پیشرفت های جنسی بیمار نشد. اوه و من شمارش نمیکنم، اما مطمئن هستم تقریبا 20 کلمه F در 100 صفحه اول تنها وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
КнигР° N، D ° ни оÑ، вР° N € Ñ ÐμÐ'ин нов пъÑ، към Ð¿Ñ DN ... оРدرجه سانتی нРدرجه D »D ° DD · N، Ð N، о درجه سانتی кРدرجه سانتی нРدرجه سانتی укРبه عنوان مثال \"о Ñ D ° Ðμгл DN но ‡ D ° D · Ðμ нÐμ Ñ Ð ± N N ... D · D ° Ð¼Ð¸Ñ D »Ñ D» D ° Ð²ÑŠÑ € N ... у N، овРد Ð²ÑŠÑ € N ... у мÐμÑ، оÐ'иÑ، Ðμ DD · поР»D · вРни в N، D ° D · ð N N \"° ÐμÑ € D. D D D · ° виÑ، иÐμÑ، о нРدرجه سانتی оР± ‰ Ñ ÐμÑ N، воÑ، о D нРدرجه سانتی Ð¿Ñ € ÐμÐ'вРнÐμÑ، о درجه سانتی нР° N، ÐμÑ ... ноР»Ð¾Ð³Ð DN، Ðμ Ð'Ð ° N вРвоÐμÑ، о оÑ، N € D ° ð жÐμниÐμ Ð²ÑŠÑ € N ... у DD · N ð € ° N N، вРнÐμÑ، о нРدرجه سانتی Ð¿Ñ DN ... оРدرجه سانتی нРدرجه D »ممکنه · D ° N، D ° кРدرجه سانتی нР° N، о укРدرجه سانتی Ð¾Ñ Ð½Ð¾Ð²Ð درجه سانتی вР° N N ‰ D ° Ðμ нРدرجه سانتی Ðμ Ð Ð²Ñ ¿Ñ о нови D € D ° D · D »‡ DN DN ни мÐμÑ، оÐ'и.Ð'Ñ ‡ ко N، овРدرجه سانتی воÐ'и Ð'о Ð'Ð¾Ñ Ñ ، игРнÐμÑ، о нРدرجه سانتی ÐμÐ'нРاز @ Ð³Ñ € D ° D ° Ð½Ð¸Ñ † @ мÐμжÐ'у поР· воР»ÐμноÑ، о D нÐμпоР· вол D Ðμно »ÐμÑ ‡ ÐμниÐμ، мÐμжÐ'у Ð ± D» DD · Ð¾Ñ N، N، D از D конÑ، د кÑ، D ° нР° N، ÐμÑ € D ° Ñ Ð¿ÐμвÑ، د пР° N † иÐμнÑ، D °. D\u003e DN но ‡ D · D ° мÐμн в много оÑ، N N † DN، уРدرجه سانتی DDN، Ðμ Ð½Ñ Ð¼Ð درجه سانتی Ð¿Ñ € D ° виР»Ð½Ð¾ D Ð³Ñ € ÐμÑно.РъковоÐ'Ðμйки Ñ Ðμ оÑ، ÐμÑ، DN ‡ Ð½Ð¸Ñ ÐºÐ¾Ð'ÐμÐºÑ DD »D D D ° · коновиÑ، Ðμ Ð½Ð¾Ñ € ми Ð½Ñ ÐºÐ¾Ð¹ Ð'ÐμÐ¹Ñ N، вР¸Ðμ можÐμ ð ± ð Ñ D нÐμ درجه سانتی Ð¿Ñ € D ° виР»Ð½Ð¾، но D ° ко N N € Ðμ ъковоÐ'им оÑ، N ‡ ‡ Ñ DN N، о овÐμÑкиÑ، Ðμ Ð¸Ð½Ñ N، инкÑ، D D Ð¿Ð¾Ñ € иви Ð'ÐμÐ¹Ñ N، Ð²Ð¸Ñ N، D ° Ñ Ðμ окРدرجه D · Ñ Ð²Ð درجه، B درجه ð ± Ñ Ð¾Ð »‡ ÑŽÑ، но N، Ð¾Ñ Ð½Ð¸، моÑ، Ð¸Ð²Ð¸Ñ € D ° ни D вÐμÑ € ни.Ð | N D» Ñ € оÑ، о Ðμвю N، N ƒÐº از http: //booumouse.blogspot.bg/2016/03 / ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دروغ گویی روی مبل


 کتاب هر روز یک قدم نزدیک تر
 کتاب پرومته در جهنم،دیدگاه ها و فلسفه کامو
 کتاب پلیس را خبر می کنم
 کتاب انسان در جستجوی خویشتن
 کتاب مرگ
 کتاب هر روز یک قدم نزدیک تر