کتاب سقوط

اثر آلبر کامو از انتشارات مجید (به سخن) - مترجم: پرویز شهدی-اگزیستانسیالیسم

یک طرف زیبایی است و، طرف دیگر، درهم‌شکستگان و پایمال‌شدگان. هرقدر هم این کار دشوار باشد من می‌خواهم به هر دو طرف وفادار بمانم.‏
آلبر کامو

در یکی از میکده‌های آمستردام، مردی از خود و زندگی خود سخن می‌گوید و سقوط تدریجی خود را، مرحله به مرحله، شرح می‌دهد. ژان‌باتیست کلمانس، که روزگاری در پاریس وکیلی مبرز و موفق، و نمونهٔ انسانی درستکار و گشاده‌دست و پاکباز بوده‌است، اینک بر این گذشته نگاهی هولناک می‌افکند و در پرتو ذهنی هشیار، دروغ و دورویی خود و دیگران را فاش می‌سازد: در این جهان و در این زمان هیچ‌کس نمی‌تواند خود را بیگناه بداند. تصویری که کلمانس از خود عرضه می‌کند ناگهان تصویر خود ما می‌شود.‏

این کتاب کوچک آینهٔ تمام‌نمای روزگار ما و انسان امروز است.‏


خرید کتاب سقوط
جستجوی کتاب سقوط در گودریدز

معرفی کتاب سقوط از نگاه کاربران
کامو با من این کتاب را برد @ طاعون @ و @ غریبه @ نمی آید حتی نزدیک به این شاهکار. این عادت به اگزیستانسیالیسم است. او می تواند به نویسندگان روسی نزدیک باشد و این یک چالش سخت است. این @ صرفا @ داستان در مورد هیچ چیز و همه چیز در همان زمان است. سوالاتی که همیشه انجام دادید، مکان های تیره ای که در سرتان می گذارید، چیزهایی هستند که حتی از فکر کردن می ترسید که می گویند به اشتراک گذاشتن. خیره کننده آن. من عاشق زمانی هستم که سخت تلاش میکنم دلایلی را بیان کنم که نمی توانم بکنم چون بعضی از کتاب ها به شما آرامش می دهند. این یکی از آن هاست.

مشاهده لینک اصلی
من ابتدا در پاییز در میان نوجوانانم، که در آن مقدمه من به دنیای تلخ نیهیلیسم و ​​گرایش لفظی بود؛ هرگز قبل از اینکه من مجبور شدم با این اصل محوری اخلاقی مقابله کنم به طرز مستقیم مستقیم: اگر یک عمل خوب به دلایل بد انجام شود، آیا باقی می ماند خوب است؟ این حجم باریک همچنان باقی می ماند و همچنان مورد علاقه من در میان داستان های تولید شده توسط روشنفکر فرانسوی در اواسط قرن بزرگ. کلمنتس، وکلای مضطرب، زخمی و عجیب و غریب مهاجر فرانسوی، یک ساخت و ساز زیبا، سریع، حرکتی، قوس، ظریف و حیرت انگیز است که بر اساس یک نقل قول برای نگهداری به میزان تقریبا نزدیک به هر یک از دیگر صفحه داستان تئاتری از وکلای لئونین به تدریج درک چگونگی زندگی کم عمق و کوتاه مدت خود را \"تحقق ایجاد شده توسط یک خنده روحانی که از هوا پرواز رودخانه که در آن یک عمل از بزدل و بی تفاوتی نمونه یک بار از محل\"، البته، داستان مرد اروپایی مدرن در آن سالهای جابجایی و تغییرات که باعث ویرانی و ویرانی جنگ جهانی دوم شد. کلیه ی حواس های مهار کننده ای از عصر اگزیستانسیالیستی را در بر می گیرد: سوزن های ذهنی وجدان و قدرت انگیزگی گناه در برابر بی حسی بودن؛ تمایل کم عمق و خودخواهانه برای توجیه معنی و مفهوم متعارف و معقول است؛ شخصیت آزادیخواهانه که از خصوصیات فضیلت عمومی ظاهر می شود؛ بی رحم در تلاش برای فرار از خستگی مفرط زندگی با پیوسته به دنبال تغییرات جدید (از این رو جذب شدید از آرمانشهر کمونیستی)؛ سردرگمی فضیلت با ارزش ها و فقدان هیچ پایه ای برای استقرار یا فراتر از مراسم خشک و خاموش؛ فقدان مسیحیت در اکثر مسیحیان و عدالت محکومین، اشتیاق به محکوم کردن \"نیاز به قضاوت در مورد اینکه یکی از مسیحیان و ملحدان قضاوت می شود\" به طور یکسان است. به طور خاص، دو منبع اصلی «پاییز»، ترور و عدم تمرکز است که به موجب تعهدات آزادی و تسریع در انجام دادن خود به اراده دیگر برای فرار از این مسئولیت ثابت و تدریجی تحمیل می شود و (یکی از موارد مورد علاقه من، بدون توجه به این کتاب ماسک هایی است که مردم به آن می پردازند در حالی که در جامعه ای که هر دو به آن نیازمند و ناامید می شوند، رنج می برند و بار وحشتناک و ناخوشایند که تجمع می یابند، پرداختن به گناه، تردید و محو شدن است. شخصیت قبل از چشم خزنده ناگهانی از یک مخاطب مشتاقانه پیش بینی هر لغزش. یکی از زوایای جذاب تر از دوباره خواندن پاییز دو و نیم دهه پس از سفر اولیه متوجه تاثیر این منتقدان اجتماعی مانند نیچه بر فرانسوی : شیوه ای که از آن می تواند به خوبی از شر بدی برود، و \"انفجار\"، عطر و طعم دلپذیری را برای نخستین دلیلی رمان ها به ارمغان می آورد. \"چطور می توان چنین جامعه ای را ناامید کرد و فقدان توهمات راهنمایی، بدون دراز کشیدن در هر جهت ادامه می یابد؟ راه حل هماهنگی سرد شدن توسط Clamence تصدیق می کند که در مورد یک یادداشت خوشحال نشده است، اما راوی کمو حداقل از ناامیدی فراتر رفته است؛ که اولین و شاید مهم ترین مرحله است.

مشاهده لینک اصلی
از نویسندگان که کتاب های خود را باید بارها و بارها خواند، در زمان های خاص ... ما سعی خواهیم کرد به دلایلی که مردم در مورد رفتار شما مطرح می کنند گوش دهند ± بدون حسابداری من قبلا از اشتراک خودم شنیدم که قادر خواهند بود: \"خودشان تخریب شوند، نمیتوانند ایستادگی کنند ...\" \"آه! دوست عزیزم، مردم از نظر تشخیص چقدر فقیر هستند. آنها همیشه فکر می کنند که بعد از مدتی خودکشی می کنند. اما به دو دلیل، خودکشی می تواند مانند عسل باشد. نه، آنها سرشان را نمی گیرند. پس این ایده که انسان بطور داوطلبانه می خواهد درباره خودش بگوید، این است که خود را تغذیه کند؟ شما قصد دارید تا متوجه شوید که چرا از آن استفاده می کنید و رفتار شما احمقانه یا خونین است. شهروندان، دوستان عزیزم، باید بین فراموش شدن، از بین بردن یا استفاده از بین بردن انتخاب شوند. هنگامی که درک می شود، هرگز اتفاق نمی افتد. در صورت لزوم، بسیاری از مردم زنجیر را به گردن می اندازند.

مشاهده لینک اصلی
\"من مانند افرادی که رویای خود را می بینند یا به طور ناگهانی صحبت می کنند؛ من آنها را دوست دارم زیرا آنها دو برابرند. آنها در اینجا و در جاهای دیگر هستند. Jean-Baptiste Clamence یک وکیل سابق است که (از طریق یک طنز طولانی مدت) ضرب المثلی از زندگی را که منجر به سقوط اخلاقی او می شود توصیف می کند. این راوی بی اعتمادی بر ریاکاری عمل به ظاهر خوبی و دیگران اقدامات مشابهی که موجب کاهش معنوی او شد و باعث شد او به پوچ بودن و ناپاکی بودن او فکر کند. کتاب دوم من از کامو و در حالی که من دوست داشتم غریبه، سقوط فقط من را منفجر کرد. شخصیت اصلی فوق العاده ساخته شده است و من بازتاب های خود را پیدا کردم در امور زندگی و اگزیستانسیالیسم بسیار جالب و عمیق است. او همچنین به شخصیت اصلی یادداشتهای Dostoevskys از زیرزمینی یاد می کند که هر دو راویان متشخص هستند که احساس بی نظمی مستمر از هر کس در اطرافشان دارند، هرچند که در پاییز، بارها کمی شگفت انگیز تر و طنزآمیز است و کامو با بی نظمی بیش از اگزیستانسیالیسم را تشخیص می دهد. یک کتاب عالی بود و من میخواهم این نویسنده عالی را بخوانم. من فکر می کنم که بعدا بعد از طاعون تلاش خواهیم کرد.

مشاهده لینک اصلی
چند سال پیش همسرم و من در رندر در انگلستان بودیم و با برادرش بیرون رفتیم. یک نجیب زاده در کنار ما نشست و کنار هم نشسته و شروع به پخش داستان زندگی کرد و یکی از موفقیت هایش بود. به عنوان مثال او از لژیون خارجی فرانسه بیرون رانده شده بود که بیش از حد خشونت آمیز بود و پس از آن او میلیون ها نفر را در بازار های جهانی گمراه کرد. در حال حاضر، او @ را بین چیزهای @، به عنوان آن بود. او ادامه داد: در مورد برتری مردم آلمان و ژاپن و اینکه چرا ایگو همه چیز مهم بود. این کار ناراحت کننده و مودبانه بود. ما بالاخره به سمت چپ رفتیم من در نهایت با خواندن \"سقوط\" یک تصور مشابه داشتم. موثر بود، اما احساس کردم این یک مقاله به عنوان یک تکگویی و نه یک رمان بود. این قطعا باید در زمان انتشار آن تحریک کننده باشد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سقوط


 کتاب دیالکتیک تنهایی
 کتاب ماندارن ها
 کتاب سقوط
 کتاب مرد غیر قابل اعتماد
 کتاب زن در ریگ روان
 کتاب کتاب دلواپسی