کتاب فراسوی نیک و بد

اثر فردریش نیچه از انتشارات جامی - مترجم: سعید فیروز آبادی-اگزیستانسیالیسم

در فراسوی نیک و بد کمتر نشانی از ستیزه جویی گذشتۀ نیچه دیده میشود. کتابی که بیشتر نظریه پردازی است و میتوان آن را در کنار حکمت شادان و چنین گفت زرتشت، برترین اثر او دانست.


خرید کتاب فراسوی نیک و بد
جستجوی کتاب فراسوی نیک و بد در گودریدز

معرفی کتاب فراسوی نیک و بد از نگاه کاربران
شلوغى خونه ى مادربزرگ و داشتن يه عالمه مشغوليت ذهنى حين خوندنش، باعث شد فقط سه چار صفحه جمله هايى كه يادداشت كردم رو خوب بفهمم و بقيه رو نجويده قورت بدم . باشد كه روزى بر بالينش برگردم ..

مشاهده لینک اصلی
این کتاب اثری ازیک فیلسوف شورشی است که اگر سخن او را عمیقا درک کنید از این پس تنها به طبیعت چیزها نظر خواهید کرد و دیگر اهلی نخواهید شد. کتابی است که با شما از آنچه که طی قرن ها برشما رفته سخن می گوید و نشان می دهد که چگونه با شمشیر تفکر بر فرق تفکر کوبیده اند و طبیعت ذاتی ما را در چنگال سنت های کهن له کرده اند. این کتاب می تواند شما را بشدت عصیانگر و یاغی کند شورش و طغیانی که شما را وا می دارد دربرابر همه بدیهیات و مسلمیات عقلی از خود بپرسید از کجا معلوم ؟ و همه بدیهیات و مسلمیات عقل سلیم را به مهمیز بکشید و دردادگاه تجدید نظر درونی تان از آن ها بخواهید که با ذکر سوابق و شواهد صلاحیت خود را اثبات کنند. کاری که اغلب محکوم به شکست است... با این حال این کتاب تنها کتاب نفی است ومنطق سلبی دارد. زیر پایتان را خالی می کند و شما را معلق نگاه می دارد مگر این که خودتان دراین تاریکی تعلیق دست و پا زنان یا دستاویزی بیابید و مستقر شوید ویا یاد بگیرید که بدون بال پرواز کنید. چیزی که هدف اصلی نیچه شاید باشد و البته دشوارترین و درعین حال نجات بخش ترین وسخت دیریاب است. به درازای زندگی تان زمان می برد و به بهای گرانی تمام می شود که رنج رویارویی با عادت های ذهنی و عقاید بشدت نهادینه شده در اعماق ذهن و اتصال ناخوداگاه و مکانیکی آن با سیستم عصبی ماست. رنج استیصال در برابر واکنش ها و احساسات آنی ناشی از قضاوت های ارزشی رسوب یافته و مکانیسم غیر ارادی آن درما....

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب فراسوی نیک و بد


 کتاب خلق شدگان یک روز
 کتاب مجموعه آثار آلبر کامو
 کتاب کار از کار گذشت
 کتاب سیذارتا
 کتاب ترس و لرز
 کتاب شاهدی بر زندگی من