کتاب مرده های بی کفن و دفن

اثر ژان پل سارتر از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - مترجم: قاسم صنعوی-اگزیستانسیالیسم

نمایشنامه «مرده‌های بی کفن و دفن» داستان گروهی از پارتیزان‌های فرانسوی در جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند که در پی یک عملیات توسط پلیس دستگیر شده و مورد شکنجه و بازجویی قرار می‌گیرند تا سرکرده خود را به اصطلاح «لو» بدهند، اما آن‌ها با تحمل شکنجه‌های سخت، اعتراف نمی‌کنند، چرا که اعتقاد دارند اگر کلامی از رییس و سرکرده خود بگویند، دچار شکستی با حقارت و خواری شده‌اند.


خرید کتاب مرده های بی کفن و دفن
جستجوی کتاب مرده های بی کفن و دفن در گودریدز

معرفی کتاب مرده های بی کفن و دفن از نگاه کاربران
درباره‌ی نسبی‌بودنِ @هدف@ و تفاوتِ بین زندگی‌کردن برای هدفی و مردن برای اون...مفاهیم و موقعیت‌های کلّی و عمیقی هستن، مستلزم تجربه کردن اند و روشن‌ کردنشون تفصیل می‌طلبه و قالب نمایشنامه زیاد براش مناسب به نظر نمیاد، ولی این چیزها سارتر رو محدود نمی‌کنن و البته که یه نمایش چهارپرده‌ای از سارتر هم می‌تونه مثل رساله‌های طولانی‌ش باشه.

دیالوگای شگفت‌انگیر ژان و لوسی توی سن دوم پرده‌ی سوم هم خودش می‌تونست یه نمایشنامه‌ی جدا باشه(اسمشو میذارم «سارتر مقابل سارتر»)؛ فکر کنم یه ده باری خوندمش.

مشاهده لینک اصلی
مرده های بی کفن و دفن نمایش نامه است در توصیف شرایط فرانسه در دوران جنگ جهانی دوم و دوران حکومت مارشال پتن در ویشی و مبارزه با ارتش سایه ها یا به قولی دولت ملی فرانسه و مبارزان آن.
خلوتگاه: نمایشنامه ای است درباب سه مرده در نوعی برزخ یا جهنم که هرسه گناهکارند
مگس ها: نمایش نامه ای کاملا اگزیستانسیالیستی و بسیار بسیار سمبلیک.
ضمنا من ترجمه آذر صدیق را خواندم که به مراتب از ترجمه صنعوی مشکلات کمتری داشت.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرده های بی کفن و دفن


 کتاب حکم
 کتاب سه داستان
 کتاب ادبیات چیست
 کتاب کین
 کتاب تعالی اگو
 کتاب سیذارتا