کتاب مسئله اسپینوزا

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات ترانه - مترجم: زهرا حسینیان-اگزیستانسیالیسم

When sixteen-year-old Alfred Rosenberg is called into his headmaster’s office for anti-Semitic remarks he made during a school speech, he is forced, as punishment, to memorize passages about Spinoza from the autobiography of the German poet Goethe. Rosenberg is stunned to discover that Goethe, his idol, was a great admirer of the Jewish seventeenth-century philosopher Baruch Spinoza. Long after graduation, Rosenberg remains haunted by this “Spinoza problem”: how could the German genius Goethe have been inspired by a member of a race Rosenberg considers so inferior to his own, a race he was determined to destroy?

Spinoza himself was no stranger to punishment during his lifetime. Because of his unorthodox religious views, he was excommunicated from the Amsterdam Jewish community in 1656, at the age of twenty-four, and banished from the only world he had ever known. Though his life was short and he lived without means in great isolation, he nonetheless produced works that changed the course of history. Over the years, Rosenberg rose through the ranks to become an outspoken Nazi ideologue, a faithful servant of Hitler, and the main author of racial policy for the Third Reich. Still, his Spinoza obsession lingered. By imagining the unexpected intersection of Spinoza’s life with Rosenberg’s, internationally bestselling novelist Irvin D. Yalom explores the mindsets of two men separated by 300 years. Using his skills as a psychiatrist, he explores the inner lives of Spinoza, the saintly secular philosopher, and of Rosenberg, the godless mass murderer.


خرید کتاب مسئله اسپینوزا
جستجوی کتاب مسئله اسپینوزا در گودریدز

معرفی کتاب مسئله اسپینوزا از نگاه کاربران
نیچه، شوپنهاور و اسپینوزا سه فیلسوف مورد علاقه ی دکتر یالوم هستند که نویسنده، رمانی را به هر یک از این فیلسوفان اختصاص داده است
.مسئله ی اسپینوزا@ مانند کتاب درمان شوپنهاور در واقع از دو داستان موازی تشکیل شده است که یکی به قرن 17 و زمان حیات اسپینوزا باز می گردد@.
داستان دیگر به ماجرای نازی ها و آلفرت روزنبرگ می پردازد، که ضد یهودی قدرتمندی در کنار هیتلر بود .
در این رمان نویسنده از شخصیت های تاریخی واقعی استفاده کرده است که با اطلاعات بدست آمده از زندگی خود آنان به ساختن روایت پرداخته است
اسپینوزا که در اصل فیلسوفی یهودی بود به علت آفکاری که داشت در جوانی از طرف خاخام ها تکفیر شده و تا آخر عمر همه ی یهودیان از ارتباط با او منع شده بودند
از طرف دیگر آلفرت روزنبرگ ضد یهودی متعصبی بود که در جریان ضبط اموال یهودیان از سراسر اروپا به موزه ی اسپینوزا در هلند حمله کرده و شخصا تمام کتاب های وی را مصادره کرده بود.
اسپینوزا فیلسوفی بود که همیشه بر @تعقل@ تاکید داشت و از هر آنچه که اورا از اندیشیدن دور می کرد، نفی می نمود. او تمام عمر را زندگی تنهایی داشته و کمتر رویداد بیرونی از زندگی او نقل شده و بعد از مرگش نیز تمام جنبه های شخصی نامه هایش را به وصیت وی حذف کرده اند
با اینحال نویسنده با اندک اطلاعات موجود راجع به نویسنده به خلق داستانی تاثیر گذار درباره ی زندگی او و ارتباط ذهنی احتمالی روزنبرگ یهودی ستیز با این فیلسوف پرداخته است.
مطالعه ای این اثر خواننده را به خواندن آثار اسینوزا و مطالعه ی بیشتر در مورد آثار وی علاقه مند می کند.

مشاهده لینک اصلی
داستان در دو زمان 1600 و 1900 روایت می شه یکی در مورد اسپینوزا و دیگری در مورد روزنبرک نظریه پرداز حزب نازیو حلقه اتصال این دو کتابخانه اسپینوزا است که در داستان توسط آلمان نازی و روزنبرگ غارت می شه.اساس داستان اسپینوزا بر پایه تخیله و یالوم شخصیت های واقعی کمی رو داشته که اسنادشون معتبر باشه . گاه گاه از کتاب اخلاق ورساله الهی-سیاسی اسپینوزا استفاده کرده .
برای شاخت فلسفه اسپینوزا کتاب اخلاق بهترین مرجعه

مشاهده لینک اصلی
http://mycosyreads.blogspot.com/2014/... این سومین ایرین یالوم است و من آن را دوست داشتم. خب، صادقانه بگویم، آنقدر خوب نیست که وقتی نیچه پشیمان شد و بهتر از دروغ گفتن بر روی نیمکت. اما خوب است. Letom € ™ s ببینید. یالم دو مرد واقعا متفاوت - اسپینوزا و آلفرد روزنبرگ را در سراسر داستان داستان مقایسه می کند. شخصیت های او عمیق و خیلی دور از هم هستند اما واقعا نزدیک هستند. اسپینوزا - یهودی که افکار و کلماتش زندگی خود را در اجتماع یهودیان بسیار دشوار ساخته بود و روزنبرگ که تفکر و کلماتش دشوار بود. رزنبرگ توسط قدرت اسپینوزا â € \"این یهودی\" در ذهن بزرگترین فیلسوفان آلمان شگفت زده شده است. مفهوم \"مشکل اسپینوزا\" به معنای اثر زیادی از کلمات اسپینوزا در مورد دیگر افراد است که می تواند ™ T منطقی قابل فهم است در ابتدا جامعه اش او را از بین برد و سپس روزنبرگ سعی کرد تاثیر اسپینوزا را با تمام اقدامات احتمالی (مانند سرقت کتابخانه خود) از بین ببرد. اما رفتار رزنبرگ دلیل دیگری برای علاقه خاص به کارهای اسپینوزا بود. او می خواست او را درک کند اما با ذهن متوسطی غیر ممکن بود. او سعی کرد منبع خرد او را پیدا کند، اما غیر ممکن بود زیرا منبع واقعی وجود نداشت - اسپینوزا افکار خود را بیان کرد. از نظر نویسنده، یهودیان خودشان را به عنوان افراد ویژه فکر کردند و نازی ها چندین سال بعد هم همینطور خندهدار بودند. مشکل این است که مردم نمی خواهند بدانند که متوسط ​​هستند. همه ما هم همینطور. و تنها توانایی های ما برای کار سخت بر روی آنچه که ما می توانیم انجام دهیم بهترین می تواند ما را به کسی بزرگتر از حد متوسط ​​تبدیل کند. این داستان از دو مرد مختلف است که زندگی آنها متقاطع است. دو مرد مختلف که واقعا زندگی متفاوت داشتند اما به پایان رسید. و همه اینها با کمی درک روانشناختی.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان بر اساس واقعیت واقعی - یک گزارش نازی برای حل مشکوک اسپینوزا، داستان خیالی زیبا در مورد دو نابغه است: یکی از همه جهان شناخته شده است، هرچند از جامعه یهودی خود در قرن هفدهم - Baruch Spinoza و یکی دیگر از یکی از ایدئولوگهای حزب نازی، آلفرد روزنبرگ، نبوغ خود اعلام کرد، من خیلی از نوشتن آقای یالوم لذت بردم، قطعا برخی از آثار دیگر او را امتحان خواهم کرد. من احساس کردم که بحث های فلسفی کمی بیشتر و \u0026 amp؛ اصولی که در آن احساس کردم کمی از دست رفته - شاید به این دلیل که من یک مطالعه نسبتا سطحی در مورد فلسفه در دبیرستان انجام دادم. من بعد از این رمان اول آقای یالوم احساس کردم که اگر برخی از آثار دیگرش را امتحان کنم، می توانم دانش خود را در فلسفه قطعا بهبود ببخشم. و این چیزی است که من در انجام آن برنامه دارم!

مشاهده لینک اصلی
این اولین کتاب یالوم است که من خوانده ام و این یکی از اولین تصور بزرگ بود. این به شما می دهد بینش عالی از دنیای Spizona و روزنبرگ زندگی می کنند، و افکار و ایده های خود را در سراسر کتاب بیان شده است. من آن را دوست دارم زمانی که من یک کتاب بخوانم و چیزی از آن یاد بگیرم و مشکل اسپینوزا در مورد جامعه یهودیان قرن هفدهم و نحوه تفکر اسپینوزا به من آموخت. من این را توصیه می کنم، به ویژه اگر شما در کتاب تفکر روانشناختی جالب هستید!

مشاهده لینک اصلی
بهترین

مشاهده لینک اصلی
خواندن تاریخی لذت بخش

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مسئله اسپینوزا


 کتاب گوشه نشینان آلتونا
 کتاب روان درمانی اگزیستانسیال
 کتاب کلمات
 کتاب کودکی یک رئیس
 کتاب دوزخ
 کتاب من چگونه اروین یالوم شدم