کتاب کار از کار گذشت

اثر ژان پل سارتر از انتشارات جامی - مترجم: حسین کسمایی-اگزیستانسیالیسم

یک بحث مقدماتی نفوذ در فلسفه سارتر همانطور که در نمایشنامه و رمان او نشان داده شده است.


خرید کتاب کار از کار گذشت
جستجوی کتاب کار از کار گذشت در گودریدز

معرفی کتاب کار از کار گذشت از نگاه کاربران
داستان زن و مردی ک بعد از مرگ عاشق یکدیگر می شوند  و ب همین دلیل شانس دوباره ای برای زندگی میگیرند و ب انها یکروز فرصت میدهند ک اگر عشقشان حقیقی باشد ، ب زندگی دنیوی ادامه دهند . هر  کدام در باطن دلیل دیگری برای برگشت نیز دارند . زن میخواهد خواهرش را از شر شوهر خیانتکارش آندره نجات دهد و مرد میخواهد ب دوستان شورشی اش بگوید ب شورش نروند تا کشته نشوند . همان اتفاقی می افتد ک توقع داریم : جلوی هیچ اتفاقی را نمیتوانند بگیرند و چون عشقشان انقدر حقیقی نیست دوباره می میرند و بعد در دنیای اموات از یکدیگر جدا می شوند . در اخر داستان زن و مرد دیگری جلویشان را میگیرند و میگویند ایا درست است ک اگر عاشق هم باشیم میتوانیم برگردیم ؟ انها میگویند بله ، اما پسرک متوجه نکاه خاص انها میشود و میگوید مطمئنید برای ما اتفاق بدی نمیفتد ؟ ازین جمله تاحدودی میتوان فهمید ک عشق انها نیز صرفا حقیقی نیست زیرا راحتی مرگ را ب اتفاقات پیش بینی نشده ترجیح می دهد .

مشاهده لینک اصلی
@کار از کار گذشت@ ژان پل سارتر دربارة زنی به نام @إو@ و مردی به نام @پی یر@ است که بطور جداگانه ای می میرند و در دنیای پس از مرگ با هم اشنا می شوند. همسر@إو@ که @آندره@ نام دارد زمانی که @إو@ در بستر بیماری است در گیلاس آب او چند قطره زهر می ریزد تا پس از @إو@ با خواهر او @لوست@ ازدواج کند و بدین ترتیب تمام دارائی این خانواده ثروتمند را از آن خود کند. @پی یر@ رئیس یک انجمن توطئه گرانه علیه پادشاه است که سه سال بر روی یک عملیات توطئه گرانه کار کرده است و درست روز قبل از عملیات، توسط فردی به نام @لوسین@ کشته می شود. @إو@ و @پی یر@ در دنیای پس از مرگ با هم آشنا می شوند و به هم علاقه مند می شوند. این علاقه موجب می شود که در هر دو یک افسوس بزرگتر جای تمامی افسوس هایشان را بگیرد:‌ @کاش قبل از مرگ با هم آشنا می شدند@. لذا به آنها اجازه داده می شود که به دنیا برگردند و اگر بتوانند 24 ساعت با هم خوشبخت باشند و تا پایان روز همچنان مطمئن باشند که یگدیگر را دوست می دارند اجازه زندگی مجدد به آنها داده می شود.

مشاهده لینک اصلی
من افتخار می کنم بگویم که این کتاب را به زبان فرانسه خواندید. دوست دارم دوباره آن را دوباره بخوانم. اما از آنچه به یاد می آورم، این کتاب بسیار خوب بود، حداقل تا آنجا که سارتر می رود. در واقع یک داستان عاشقانه در جایی که درون آن قرار دارد خالی می شود! البته، آن را زیر لفاظی های معمولی وجود دارد: اراده آزاد، عواقب، مسئولیت شخصی در برابر اقدامات ما، بله بل بله، اما هنوز هم وجود دارد. Iif من مجبور شدم یک کتاب Sartre را برای خواندن انتخاب کنم، اگر این فقط برای داستان بازخرید پیر و حوا.

مشاهده لینک اصلی
اصلاح كردن ... كسي كه كتابي را ناديده نگيرد، به ندرت به اتمام رسانده است. سبک بين مقاله و قطعه تئاتر، ما را بسيار محكم مي فرستد: مرگ تنها كسي است دیگران، مرده ها از فرصتی دیگر بهره نمی برند ... زندگی همچنان ادامه دارد، زیرا فرد تنها یک گرد و غبار در کیهان است.

مشاهده لینک اصلی
این اولین کتاب من توسط سارتر بود. این مدت بیش از یک سال در قفسه من نشسته بود و وقت آن بود که واقعا آن را بخوانم. باید بگویم من از این موضوع خوشم نمی آید این یک خواندن بسیار واضح بود، عمدتا به این دلیل که یک اسکریپت است و آسان است که دنبالش بگردم. کمی بعد از پایان، ناامید شدم. من سارتر هیچ چیز دیگری را نمی دانم، اما فکر می کنم ممکن است.

مشاهده لینک اصلی
نوشته شده در فرانسه، این واقعا یک قطعه افسانه است - تا به حال مورد علاقه من از آثار Ive خوانده شده توسط ژان پل Sartre. داستان عشق، مرگ، شانس دوم و در نهایت، سرنوشتی که من را متعجب از آنچه من خودم در مورد این موضوعات باور داشتم را ترک کردم.

مشاهده لینک اصلی
Ridicule mai mignon هنوز بیش از Pierre مایل به احساس GF مرده خود را

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کار از کار گذشت


 کتاب انسان در جستجوی معنی
 کتاب من چگونه اروین یالوم شدم
 کتاب هر روز یک قدم نزدیک تر
 کتاب شب های روشن
 کتاب تبعید و سلطنت
 کتاب ادبیات چیست